TOShKENT, 19 fev — Sputnik. O‘zbekiston va Serbiya Savdo-sanoat palatalari o‘rtasida Ishbilarmonlar kengashini tashkil etish to‘g‘risida bitim imzolandi. Bitim O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasida Serbiya bosh vaziri o‘rinbosari — iqtisodiyot vaziri Andreana Mesarovich bilan uchrashuv doirasida imzolandi.Yangi tuzilma ikki mamlakat biznesi o‘rtasida doimiy muloqot va amaliy hamkorlik platformasi bo‘ladi.Tomonlar Belgradda O‘zbekiston Savdo uyini va O‘zbekistonda Serbiya Savdo uyini ochish tashabbusini ilgari surdi. Bu mahsulotlarni ikki mamlakat bozoriga tizimli olib kirish va tovar ayirboshlash hajmini oshirishga xizmat qilishi kutilmoqda.Shuningdek, Serbiyada “Made in Uzbekistan” milliy ekspozitsiyasini tashkil etish hamda tadbirkorlar o‘rtasida muntazam B2B uchrashuvlarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha kelishuvga erishildi.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07ea/02/13/55818795_69:0:1206:853_1920x0_80_0_0_8939814ee9ed6e7807638e634c96c396.jpgSputnik O‘zbekiston
o‘zbekiston, serbiya, savdo-sanoat palatasi, ishbilarmonlar kengashi, biznes hamkorlik, savdo uyi, made in uzbekistan, b2b uchrashuvlar
TOShKENT, 19 fev — Sputnik. O‘zbekiston va Serbiya Savdo-sanoat palatalari o‘rtasida Ishbilarmonlar kengashini tashkil etish to‘g‘risida
bitim imzolandi.