din ishlari bo‘yicha qo‘mita
TOShKENT, 17 fev — Sputnik. O‘zbekistonda “Ramazon – mehr-muruvvat, ahillik va shukronalik oyi” ezgu g‘oyasi asosida muborak oyni milliy an’ana va qadriyatlarga mos tarzda o‘tkazish chora-tadbirlari belgilandi. Bu bo‘yicha tegishli prezident qarori qabul qilindi.Qarorga ko‘ra, hududlar hokimliklari Din ishlari bo‘yicha qo‘mita, O‘zbekiston mahallalari uyushmasi, Ijtimoiy himoya milliy agentligi, “Nuroniy” jamg‘armasi va boshqa tashkilotlar bilan hamkorlikda:– kam ta’minlangan va ijtimoiy himoyaga muhtoj aholini qo‘llab-quvvatlash;– mahallalarda o‘zaro hurmat, hamjihatlik va adolat muhitini mustahkamlash;– tabiiy muhitni asrash, qadamjo va ziyoratgohlarni obod etish ishlarini amalga oshiradi.Milliy teleradiokompaniya, Milliy axborot agentligi va boshqa OAVlarga ushbu tadbirlarni keng yoritish tavsiya etildi.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e7/04/15/34148678_171:0:2902:2048_1920x0_80_0_0_6468e907a097ff2608fcb4196a6fe6c5.jpgSputnik O‘zbekiston
ramazon oyi, o‘zbekiston, prezident qarori, mehr-muruvvat oyi, din ishlari bo‘yicha qo‘mita, mahalla, ijtimoiy himoya milliy agentligi, “nuroniy” jamg‘armasi, milliy qadriyatlar, ehtiyojmand aholi
09:26 17.02.2026 (yangilandi: 11:10 17.02.2026) O‘zbekistonda Ramazon oyini milliy an’ana va qadriyatlarga mos tarzda o‘tkazish, ehtiyojmand aholini qo‘llab-quvvatlash va tadbirlarni tejamkorlik asosida tashkil etish bo‘yicha qaror qabul qilindi.
TOShKENT, 17 fev — Sputnik. O‘zbekistonda “Ramazon – mehr-muruvvat, ahillik va shukronalik oyi” ezgu g‘oyasi asosida muborak oyni milliy an’ana va qadriyatlarga mos tarzda o‘tkazish chora-tadbirlari belgilandi. Bu bo‘yicha tegishli prezident qarori