Zoyir Mirzayev nagrajden ordenom Drujbi narodov Respubliki Bashkortostan - Sputnik O‘zbekiston, 1920, 17.02.2026
Toshkent viloyati hokimi Zoir Mirzayev Boshqirdiston Respublikasining “Xalqlar do‘stligi” ordeni bilan taqdirlandi. Tashrif doirasida qo‘shma investitsiya loyihalari ham muhokama qilindi.
TOShKENT, 17 fev — Sputnik. Toshkent viloyati hokimi Zoir Mirzayev Boshqirdiston Respublikasining “Xalqlar do‘stligi” ordeni bilan taqdirlandi. Bu haqda Toshkent viloyati hokimligi matbuot xizmati xabar berdi.
Tomonlar qo‘shma loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha kelishuvlarga erishdi. Jumladan, Toshkent viloyatining Bekobod tumanida O‘zbekiston–Boshqirdiston texnoparki tashkil etish va uning qurilishini 2026-yil bahorida boshlash rejalashtirilmoqda. Shuningdek, Toshkent viloyatida asalari mahsulotlari asosida davolash markazi (apiterapiya markazi) ochish, Boshqirdistonda maishiy texnika ishlab chiqarishni mahalliylashtirish, Igli tumanida chorvachilik loyihasi va Ufada mehmonxona qurish tashabbuslari muhokama qilindi.
Mejdu xokimom Tashkentskoy oblasti i glavoy Bashkortostana sostoyalsya onlayn-dialog - Sputnik O‘zbekiston, 1920, 16.12.2025