https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/01/0a/47502315_0:190:2965:1858_1920x0_80_0_0_425af8ad86806b21d1126d66b5f45d94.jpg.webp
TOShKENT, 29 mar — Sputnik. Rossiya harbiylari allaqachon Krasnoarmeysk (ukraincha nomi - Pokrovsk) yaqinida harbiy amaliyotlar o‘tkazmoqda, deb xabar berdi DXR rahbari Denis Pushilin RIA Novostiga.Ta’kidlanishicha, dushman xuddi Dzerjinskka yaqinlashganda bo‘lgani kabi, bu yo‘nalishda ham qarshi hujumga o‘tishga harakat qilmoqda.Krasnoarmeysk Ukraina Qurolli kuchlarining DXRda va butun Ukraina "Xortitsa" tezkor-strategik guruh qo‘shinlarining frontdagi eng muhim mudofaa markazlaridan biri hisoblanadi. Aynan u orqali Avdeyevka garnizonlari va uning g‘arbiy qismidagi shaharlar ta’minlanadi, shuningdek, ko‘p jihatdan bu arteriya Izum bilan birga DXRning shimoli-g‘arbiy qismini mustahkamlaydi.Krasnoarmeysk aglomeratsiyasining ozod etilishi Rossiya qo‘shinlariga Donesk Xalq Respublikasining g‘arbiy chegaralariga yetib borish va Zaporojye viloyatida hujumni davom ettirish imkonini beradi.
https://oz.sputniknews.uz/20250328/ukraina-sudja-gaz-olchash-stantsiyasini-butunlay-yoq-qildi-48624803.html
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/01/0a/47502315_118:0:2849:2048_1920x0_80_0_0_96f1d2aecb8b4045d955b4c0857e739d.jpg.webpSputnik O‘zbekiston
rossiya harbiylari krasnoarmeysk pushilin
Ta’kidlanishicha, dushman xuddi Dzerjinskka yaqinlashganda bo‘lgani kabi, bu yo‘nalishda ham qarshi hujumga o‘tishga harakat qilmoqda.
TOShKENT, 29 mar — Sputnik. Rossiya harbiylari allaqachon Krasnoarmeysk (ukraincha nomi - Pokrovsk) yaqinida harbiy amaliyotlar o‘tkazmoqda, deb
xabar berdi DXR rahbari Denis Pushilin RIA Novostiga.
“(Jang ketmoqda. – tahr.) Krasnoarmeysk yaqinida, allaqachon Kotlino yo‘nalishida”, — dedi u.
Krasnoarmeysk Ukraina Qurolli kuchlarining DXRda va butun Ukraina "Xortitsa" tezkor-strategik guruh qo‘shinlarining frontdagi eng muhim mudofaa markazlaridan biri hisoblanadi. Aynan u orqali Avdeyevka garnizonlari va uning g‘arbiy qismidagi shaharlar ta’minlanadi, shuningdek, ko‘p jihatdan bu arteriya Izum bilan birga DXRning shimoli-g‘arbiy qismini mustahkamlaydi.