https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e8/08/0e/45197622_0:71:1350:830_1920x0_80_0_0_e295935f89e5653c351956d90ae466f2.jpg.webp
TOShKENT, 9 mart — Sputnik. Vladimir Zelenskiy muzokaralarni buzishga barcha yo‘l bilan harakat qiladi, ammo uning atrofidagilar bunga yo‘l qo‘ymaydi. Bu haqda Oliy Rada deputati Aleksandr Dubinskiy o‘zining Telegram-kanalida ma’lum qildi, deb yozmoqda RIA Novosti.Parlament a’zosi, shuningdek, Kiyev rejimi rahbarining ommaviy harakatlari uning asl maqsadlariga zid ekanini ta’kidladi.
https://oz.sputniknews.uz/20250307/aqsh-ukrainaga-suniy-yoldosh-malumotlarini-berishni-toxtatdi-48285951.html
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e8/08/0e/45197622_75:0:1275:900_1920x0_80_0_0_40d5afd323d3699cd932d4fd96c5c59f.jpg.webpSputnik O‘zbekiston
vladimir zelenskiy muzokaralar buzish oliy rada deputati aleksandr dubinskiy telegram-kanal ria novosti
Parlament a’zosi: Kiyev rejimi rahbarining ommaviy harakatlari uning asl maqsadlariga zid.
TOShKENT, 9 mart — Sputnik. Vladimir Zelenskiy muzokaralarni buzishga barcha yo‘l bilan harakat qiladi, ammo uning atrofidagilar bunga yo‘l qo‘ymaydi. Bu haqda Oliy Rada deputati Aleksandr Dubinskiy o‘zining Telegram-kanalida ma’lum qildi, deb yozmoqda
RIA Novosti. “Siz Zelenskiy muzokaralarni buzadimi, deb so‘rayapsiz. Albatta bo‘ladi. Uning uchun hokimiyat - bu omon qolish, bundan tashqari, u bunga maniak tarzda berilgan", — deya ta’kidladi siyosatchi.
Parlament a’zosi, shuningdek, Kiyev rejimi rahbarining ommaviy harakatlari uning asl maqsadlariga zid ekanini ta’kidladi.
“Ammo, nazarimda, ish shoqolning mayda-chuyda hiyla-nayranglaridan nariga o‘tmaydi, u haqiqatan ham har tomondan o‘rab olingan, bundan tashqari, sanksiyalar tahdidi Zelenskiy atrofidagilarni unga tinchlik o‘rnatish uchun bosim o‘tkazishga majbur qilishini aytgan edim”, — deya xulosa qildi Dubinskiy.