milliy statistika qo‘mitasi
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e6/02/14/22857048_0:20:3068:1746_1920x0_80_0_0_6d23389c9dd594099f688ce68c029c72.jpg.webp
TOShKENT, 23 fev — Sputnik. Maktablarda dars berayotgan o‘qituvchilarning umumiy soni so‘nggi 6-yilda 78,3 ming nafarga oshdi, deya xabar berdi Statistika agentligi.Qayd etilishicha, 2024/2025 o‘quv yili boshida O‘zbekistondagi umumiy o‘rta ta’lim tashkilotlarida ta’lim berayotgan o‘qituvchilar (o‘rindoshlarsiz)ning umumiy soni 564,9 ming nafarni tashkil etgan.Yillar kesimida umumiy o‘rta ta’lim tashkilotlarida ta’lim berayotgan o‘qituvchilar (o‘rindoshlarsiz) soni:Ma’lumot uchun, 2024/2025 o‘quv yili boshiga faoliyat yuritayotgan umumta’lim muassasalari soni 10 943 tani tashkil etgan.
https://oz.sputniknews.uz/20241023/bukhara-oqituvchilar-rus-tili-forum-46278762.html
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e6/02/14/22857048_337:0:3068:2048_1920x0_80_0_0_a2fe4872401668812a3a767e26970d15.jpg.webpSputnik O‘zbekiston
jamiyat, o‘zbekiston, milliy statistika qo‘mitasi , maktab, o‘qituvchilar
16:33 23.02.2025 (yangilandi: 10:38 24.02.2025) 2024/2025 o‘quv yili boshida maktab o‘qituvchilarining umumiy soni 564,9 ming nafarni tashkil etdi.
TOShKENT, 23 fev — Sputnik. Maktablarda dars berayotgan o‘qituvchilarning umumiy soni so‘nggi 6-yilda 78,3 ming nafarga oshdi, deya xabar berdi
Statistika agentligi. Qayd etilishicha, 2024/2025 o‘quv yili boshida O‘zbekistondagi umumiy o‘rta ta’lim tashkilotlarida ta’lim berayotgan o‘qituvchilar (o‘rindoshlarsiz)ning umumiy soni 564,9 ming nafarni tashkil etgan.
“Bu ko‘rsatkich 2019/2020 o‘quv yili boshiga nisbatan solishtirilganda 78,3 ming nafarga oshgan”, — deyiladi xabarda.
Yillar kesimida umumiy o‘rta ta’lim tashkilotlarida ta’lim berayotgan o‘qituvchilar (o‘rindoshlarsiz) soni:
2019/2020 o‘quv yili boshiga 486,6 ming nafar;
2020/2021 o‘quv yili boshiga 508,2 ming nafar;
2021/2022 o‘quv yili boshiga 510,0 ming nafar;
2022/2023 o‘quv yili boshiga 521,6 ming nafar;
2023/2024 o‘quv yili boshiga 547,7 ming nafar;
2024/2025 o‘quv yili boshiga 564,9 ming nafar.
Ma’lumot uchun, 2024/2025 o‘quv yili boshiga faoliyat yuritayotgan umumta’lim muassasalari soni 10 943 tani tashkil etgan.