https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e5/09/07/20400109_0:169:3043:1880_1920x0_80_0_0_f2e33dd9cfca88738506d53a0732bd92.jpg.webp
TOShKENT, 17 fev — Sputnik. Rossiya tashqi ishlar vaziri Sergey Lavrov va Rossiya prezidenti yordamchisi Yuriy Ushakov dushanba kuni Rossiya prezidenti Vladimir Putin topshirig‘iga binoan Ar-Riyodga uchib ketishadi, dedi Rossiya rahbari matbuot kotibi Dmitriy Peskov.Uning so‘zlariga ko‘ra, Sergey Lavrov va Yuriy Ushakov seshanba kuni AQSh vakillari bilan uchrashuv o‘tkazadi. Mavzular orasida Ukraina bo‘yicha mumkin bo‘lgan muzokaralar, Putin va Tramp o‘rtasidagi uchrashuvni tashkil etish, Rossiya-Amerika munosabatlarining butun doirasini tiklash bor.
https://oz.sputniknews.uz/20250216/rossiya-aqsh-ekspertlar-uchrashuv-47982191.html
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e5/09/07/20400109_155:0:2886:2048_1920x0_80_0_0_ca5a06f9f5e33e2d736486d4863a5f7a.jpg.webpSputnik O‘zbekiston
rossiya tashqi ishlar vaziri sergey lavrov rossiya prezidenti yordamchisi yuriy ushakov rossiya prezidenti vladimir putin ar-riyod rossiya rahbari matbuot kotibi dmitriy peskov.
Lavrov va Ushakov Putinning ko‘rsatmasi bilan bugun Ar-Riyodga uchib ketishadi.
TOShKENT, 17 fev — Sputnik. Rossiya tashqi ishlar vaziri Sergey Lavrov va Rossiya prezidenti yordamchisi Yuriy Ushakov dushanba kuni Rossiya prezidenti Vladimir Putin topshirig‘iga binoan Ar-Riyodga uchib ketishadi, dedi Rossiya rahbari matbuot kotibi Dmitriy Peskov.
“Bugun prezident Putinning topshirig‘iga ko‘ra, tashqi ishlar vaziri Lavrov va prezident yordamchisi Yuriy Ushakov Ar-Riyodga uchib ketishmoqda”, — dedi Peskov jurnalistlarga.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Sergey Lavrov va Yuriy Ushakov seshanba kuni AQSh vakillari bilan uchrashuv o‘tkazadi. Mavzular orasida Ukraina bo‘yicha mumkin bo‘lgan muzokaralar, Putin va Tramp o‘rtasidagi uchrashuvni tashkil etish, Rossiya-Amerika munosabatlarining butun doirasini tiklash bor.