© AP Photo / Efrem LukatskyPrezident Ukraini Vladimir Zelenskiy. Arxivnoe foto
© AP Photo / Efrem Lukatsky
Zelenskiy mojaroning faol bosqichi tugasa, Ukrainada harbiy holat bekor qilinishi va saylovlar o‘tkazilishi mumkinligini tan oldi.
TOShKENT, 13 fev — Sputnik. Vladimir Zelenskiy xavfsizlik kafolatisiz o‘t ochishni to‘xtatib bo‘lmasligini aytdi, deb yozmoqda RIA Novosti xorij OAVga tayanib.
Britaniyaning "Economist" jurnaliga bergan intervyusida Vladimir Zelenskiy sheriklarning xavfsizlik kafolatisiz o‘t ochishni to‘xtatish mumkin emasligini aytdi.
“O‘t ochishni to‘xtatish, shunchaki, o‘t ochishni to‘xtatish uchun bo‘lmaydi. O‘t ochishni to‘xtatish urushning qaynoq bosqichini tugatishning bir qismi bo‘lishi mumkin. Va keyin xavfsizlik kafolatlari nima ekanligini tushunish kerak. Xavfsizlik kafolatisiz <...> yo‘q, buning iloji yo‘q”, — dedi u.
Shuningdek, Zelenskiy xorij OAVga bergan intervyusida agar mojaroning faol bosqichi tugasa, Ukrainada harbiy holat bekor qilinishi va saylovlar o‘tkazilishi mumkinligini tan oldi.
Mavzuga oid xabarlar: