https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/02/0b/47927033_0:62:1208:741_1920x0_80_0_0_aba1bf9416c8008f2805486da01d3b06.jpg.webp
TOShKENT, 11 fev — Sputnik. Sankt-Peterburg o‘zbekistonlik malakali kadrlarni ishga jalb qiladi. Bu haqda Xalqaro mehnat migratsiyasini qo‘llab-quvvatlash assotsiatsiyasi xabar berdi. O‘zbekiston Migratsiya agentligi direktori Behzod Musayev boshchiligidagi delegatsiya Sankt-Peterburg vitse-gubernatori Vladimir Knyaginin bilan Sankt-Peterburg va O‘zbekiston o‘rtasida mehnat migratsiyasi sohasidagi hamkorlik bo‘yicha muzokaralar olib bordi. Unda Xalqaro mehnat migratsiyasiga ko‘maklashish assotsiatsiyasi va O‘zbekiston Migratsiya agentligi o‘rtasida shartnoma imzolandi. Hujjat bilan O‘zbekiston fuqarolarini Rossiya hududida vaqtinchalik mehnat faoliyatiga jalb qilishda hamkorlik yo‘lga qo‘yildi. Eslatib o‘tamiz, avvalroq Moskvadagi O‘zbekiston elchixonasida Migratsiya agentligi direktori Behzod Musayev Rossiyada faoliyat olib borayotgan 20 taga yaqin yirik kompaniya rahbarlari bilan uchrashuv o‘tkazgan edi. Unda agentlik 7 ming kishini Rossiyaga ishga yuborish bo‘yicha kelishuvga erishdi.
https://oz.sputniknews.uz/20250207/rossiyada-tashkiliy-ishga-yollash-uchun-yagona-operator-paydo-bolishi-mumkin-47889179.html
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/02/0b/47927033_67:0:1139:804_1920x0_80_0_0_93c3f7e7f76fd097010bec8a05e2e074.jpg.webpSputnik O‘zbekiston
migratsiya, migrantlar, o‘zbekiston, rossiya, sankt-peterburg, migratsiya, behzod musayev
Xalqaro mehnat migratsiyasiga ko‘maklashish assotsiatsiyasi va O‘zbekiston Migratsiya agentligi o‘rtasida shartnoma imzolandi.
TOShKENT, 11 fev — Sputnik. Sankt-Peterburg o‘zbekistonlik malakali kadrlarni ishga jalb qiladi. Bu haqda Xalqaro mehnat migratsiyasini qo‘llab-quvvatlash assotsiatsiyasi
xabar berdi. O‘zbekiston Migratsiya agentligi direktori Behzod Musayev boshchiligidagi delegatsiya Sankt-Peterburg vitse-gubernatori Vladimir Knyaginin bilan Sankt-Peterburg va O‘zbekiston o‘rtasida mehnat migratsiyasi sohasidagi hamkorlik bo‘yicha muzokaralar olib bordi.
Unda Xalqaro mehnat migratsiyasiga ko‘maklashish assotsiatsiyasi va O‘zbekiston Migratsiya agentligi o‘rtasida shartnoma imzolandi. Hujjat bilan O‘zbekiston fuqarolarini Rossiya hududida vaqtinchalik mehnat faoliyatiga jalb qilishda hamkorlik yo‘lga qo‘yildi.
“Sankt-Peterburg va O‘zbekiston o‘rtasida mehnat migratsiyasi sohasidagi hamkorlik jadal sur’atlar bilan rivojlanmoqda! Ushbu qadam tufayli Sankt-Peterburg malakali kadrlarni jalb qila oladi va O‘zbekiston fuqarolari barqaror ish va munosib mehnat sharoitlaridan yanada kengroq foydalanish imkoniyatiga ega bo‘ladi!”, — deyiladi xabarda.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq Moskvadagi O‘zbekiston elchixonasida Migratsiya agentligi direktori Behzod Musayev Rossiyada faoliyat olib borayotgan 20 taga yaqin yirik kompaniya rahbarlari bilan uchrashuv o‘tkazgan edi. Unda agentlik 7 ming kishini Rossiyaga ishga yuborish bo‘yicha
kelishuvga erishdi.