© Sputnik / Mixail GolenkovSkoplenie gruzovikov na granitse Kaliningradskoy oblasti s Litvoy
Skoplenie gruzovikov na granitse Kaliningradskoy oblasti s Litvoy - Sputnik O‘zbekiston, 1920, 11.02.2025
Ikki mamlakat yuk tashuvlari uchun blankalarni elektron ayirboshlash tizimini joriy etilishni rejalashtirmoqda.
TOShKENT, 11 fev — Sputnik. O‘zbekiston va Mo‘g‘uliston xalqaro avtomobil tashuvlari sohasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirishga kelishib oldi, deya xabar berdi Transport vazirligi matbuot xizmati.
Transport vazirligida Xalqaro avtomobil tashuvlari masalalari bo‘yicha O‘zbekiston – Mo‘g‘uliston qo‘shma komissiyasining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda avtomobil transportida xalqaro tashuvlarni rivojlanish, ushbu jarayonda milliy tashuvchilarga qulay sharoitlarni yaratish masalalari muhokama etildi.
© Ministerstvo Transporta Respubliki UzbekistanV Ministerstve transporta sostoyalos zasedanie Sovmestnoy uzbeksko-mongolskoy komissii po voprosam mejdunarodnix avtomobilnix perevozok.
V Ministerstve transporta sostoyalos zasedanie Sovmestnoy uzbeksko-mongolskoy komissii po voprosam mejdunarodnix avtomobilnix perevozok. - Sputnik O‘zbekiston, 1920, 11.02.2025
V Ministerstve transporta sostoyalos zasedanie Sovmestnoy uzbeksko-mongolskoy komissii po voprosam mejdunarodnix avtomobilnix perevozok.
“Uchrashuvda har ikki tomon vakillari xalqaro avtomobil tashuvlari sohasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish uchun katta salohiyat mavjudligini alohida ta’kidlab o‘tishdi. Shu munosabat bilan tomonlar 2025-yilga mo‘ljallangan ruxsatnoma blankalarini 2 barobarga ko‘paytirishga kelishib olishdi”, — deyiladi xabarda.
Shuningdek, tomonlar yuk tashuvlari jarayonini jadallashtirish maqsadida blankalarini elektron "E-Permit" ayirboshlash tizimi joriy etish bilan bog‘liq jihatlarni ham muhokama etishdi.