© Press-slujba prezidenta UzbekistanaOfitsialniy vizit v Malayziyu zavershilsya
Ofitsialniy vizit v Malayziyu zavershilsya - Sputnik O‘zbekiston, 1920, 06.02.2025
Tadbirlar yakunlangach, Kuala-Lumpur xalqaro aeroportida davlat rahbarini Malayziya ta’lim vaziri Zambri Abdulqodir va boshqa rasmiy shaxslar kuzatib qo‘ydi.
TOShKENT, 6 fev — Sputnik. O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Malayziya bosh vaziri Anvar Ibrohim “Petronas” korporatsiyasining bosh qarorgohi – “Twin Towers” binosiga tashrif buyurib, kompaniya prezidenti Muhammad Tavfiq bilan uchrashuv o‘tkazdi. Bu haqda prezident matbuot xizmati xabar berdi.
Kompaniya bilan o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqildi. Mirziyoyev xomashoni chuqur qayta ishlash va “yashil” energetika loyihalarini amalga oshirish borasidagi istiqbolli rejalarni qo‘llab-quvvatladi.
© Press-slujba prezidenta UzbekistanaPrezident Uzbekistana podderjal plani po razvitiyu partnerstva s korporatsiyey Petronas
Prezident Uzbekistana podderjal plani po razvitiyu partnerstva s korporatsiyey Petronas - Sputnik O‘zbekiston, 1920, 06.02.2025
Prezident Uzbekistana podderjal plani po razvitiyu partnerstva s korporatsiyey Petronas
Geologiya-qidiruv ishlarini olib borish va istiqbolli uglevodorod konlarini o‘zlashtirish, karbonat angidrid gazini ushlab qolish va saqlash bo‘yicha ilg‘or texnologiyalarni joriy etish, “Petronas” universiteti negizida yuqori malakali kadrlar tayyorlash ustuvor vazifalar sifatida qayd etildi.
Shundan so‘ng Mirziyoyevning Malayziyaga rasmiy tashrifi doirasidagi tadbirlar yakunlandi.
Ofitsialniy vizit v Malayziyu zavershilsya
Prezident vistupil za razvitie polnomasshtabnogo uzbeksko-malaziyskogo delovogo partnerstva - Sputnik O‘zbekiston, 1920, 05.02.2025