https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/704/39/7043907_436:519:2778:1837_1920x0_80_0_0_5e6fcd341e3f90d6c082321ae5af9882.jpg.webp
TOShKENT, 18 yanv — Sputnik. Bishkekda Yevroosiyo iqtisodiy ittifoqida (YeOII) bojxona faoliyatini tartibga solish masalalari muhokama qilindi. Bu haqda Yevroosiyo iqtisodiy komissiyasi (YeIK) matbuot xizmati xabar berdi.Yevroosiyo iqtisodiy komissiyasining bojxona hamkorligi bo‘yicha vaziri Ruslan Davidov Qirg‘iz Respublikasi Vazirlar Mahkamasi birinchi o‘rinbosari Daniyar Amangeldiyev bilan uchrashdi.Tomonlar Ittifoq bo‘ylab yagona bojxona boshqaruvini ta’minlash uchun konstruktiv hamkorlik muhimligini qayd etdilar.YeOII yagona bojxona tranziti tizimi to‘g‘risidagi bitim Ittifoq mamlakatlari rahbarlari tomonidan 2024-yil dekabr oyida Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashi yig‘ilishida imzolangan edi.
https://oz.sputniknews.uz/20250116/eoii-davlat-gildirak-disk-boj-47579883.html
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/704/39/7043907_762:340:2778:1852_1920x0_80_0_0_8a7859ba653bbccacf023fad1cca5b93.jpg.webpSputnik O‘zbekiston
yeoii bishkek bojxona faoliyati
18:12 18.01.2025 (yangilandi: 18:23 18.01.2025) Yevroosiyo iqtisodiy komissiyasining bojxona hamkorligi bo‘yicha vaziri Ruslan Davidov Qirg‘iz Respublikasi Vazirlar Mahkamasi birinchi o‘rinbosari Daniyar Amangeldiyev bilan uchrashdi.
TOShKENT, 18 yanv — Sputnik. Bishkekda Yevroosiyo iqtisodiy ittifoqida (YeOII) bojxona faoliyatini tartibga solish masalalari muhokama qilindi. Bu haqda Yevroosiyo iqtisodiy komissiyasi (YeIK) matbuot xizmati
xabar berdi. Yevroosiyo iqtisodiy komissiyasining bojxona hamkorligi bo‘yicha vaziri Ruslan Davidov Qirg‘iz Respublikasi Vazirlar Mahkamasi birinchi o‘rinbosari Daniyar Amangeldiyev bilan uchrashdi.
Tomonlar Ittifoq bo‘ylab yagona bojxona boshqaruvini ta’minlash uchun konstruktiv hamkorlik muhimligini qayd etdilar.
Ishchi tashrif doirasida Ruslan Davidov Qirg‘iz Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat bojxona xizmatida ham bo‘lib, bojxona organlarining “Smart Baji” yangi axborot tizimini joriy etish jarayoni bilan tanishdi. Komissiyaning bojxona bloki rahbari hamkasblari bilan o‘tgan yig‘ilishda erishilgan kelishuvlar ijrosi hamda kelgusidagi ishlar rejalarini muhokama qildi.
YeOII yagona bojxona tranziti tizimi to‘g‘risidagi bitim Ittifoq mamlakatlari rahbarlari tomonidan 2024-yil dekabr oyida Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashi yig‘ilishida imzolangan edi.