https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e7/0a/13/40117876_0:157:3000:1845_1920x0_80_0_0_a3a5056f03862e8986fb1be825f054f4.jpg.webp
TOShKENT, 19 okt — Sputnik. Tojikiston poytaxti Dushanbeda yirik xalqaro “Toji Somon” festivali o‘tkazilmoqda, tadbir doirasida O‘zbek kinosi kunlari ham bo‘lib o‘tmoqda. Bu haqda Sputnik Tojikiston xabar berdi.Kecha, 18-oktabr kuni “Yulduzlar shu’lasi: Jomiy va Navoiy” tojik-o‘zbek kinoloyihasining taqdimoti bo‘lib o‘tdi.Dushanbe aholisi va mehmonlari rossiyalik kinoijodkorlarning asarlarini ham tomosha qilishlari mumkin.Festival bugun, 19-oktabr kuni yakunlanadi.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e7/0a/13/40117876_183:0:2852:2002_1920x0_80_0_0_04fa7f3693b32ef885667aeda433b49e.jpg.webpSputnik O‘zbekiston
dushanbeda o‘zbek kinosi kunlari o‘tkazilmoqda
TOShKENT, 19 okt — Sputnik. Tojikiston poytaxti Dushanbeda yirik xalqaro “Toji Somon” festivali o‘tkazilmoqda, tadbir doirasida O‘zbek kinosi kunlari ham bo‘lib o‘tmoqda. Bu haqda
Sputnik Tojikiston xabar berdi.
Kecha, 18-oktabr kuni “Yulduzlar shu’lasi: Jomiy va Navoiy” tojik-o‘zbek kinoloyihasining taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Shuningdek, tomoshabinlarga “Uzbechka” (“O‘zbek qizi”) badiiy filmi ham namoyish etildi.
Dushanbe aholisi va mehmonlari rossiyalik kinoijodkorlarning asarlarini ham tomosha qilishlari mumkin.