“Bizning vazifamiz ularga nafaqat kasb mahoratini o‘rgatish, balki ular tanlagan kasb yaxshi daromad keltirishini ko‘rsatishdir. Misol uchun, har bir zamonaviy o‘smir ham duradgorlikka qiziqavermaydi. O‘qituvchimiz bolalarni yog‘ochga ishlov berishga qiziqtirishga muvaffaq bo‘ldi. Kasbiy ko‘nikmalarni o‘rgatish shunday tashkil etilganki, hech bir o‘quvchining ishi e’tibordan chetda qolmaydi. Texnologiya darslarida qizlar fartuklar tikishadi, o‘z navbatida o‘g‘il bolalar duradgorlik darslari uchun sotib olishadi. O‘quvchilari xamir yoyish uchun o‘qlov, o‘g‘il bolalar yasagan taxtalarni olishadi. Bularning barchasi sarf materiallari narxini hisobga olgan holda oz miqdorda sotiladi, — deydi direktor.
“O‘rta maktab o‘quvchilarimizdan birining onasi qizi uyiga birinchi ish haqi – 500 ming so‘mni olib kelganida yig‘lab yubordi. "Pul unchalik ko‘p emas, lekin bu baribir yoqimli", — deb ta’kidlaydi Salimova.