© Sputnik / Kirill KallinikovSamolet aviakompanii Red Wings
Samolet aviakompanii Red Wings - Sputnik O‘zbekiston, 1920, 19.02.2026
Rossiya aviakompaniyasi yangi yo‘nalish bo‘yicha birinchi parvozni 3-aprel kuni amalga oshiradi.
TOShKENT, 19 fev — Sputnik. Rossiyaning "Red Wings" kompaniyasi Samaradan O‘zbekistonning Urganch shahriga to‘g‘ridan-to‘g‘ri aviaqatnovlarni yo‘lga qo‘ymoqda. Bu haqda kompaniya matbuot xizmati xabar berdi.
Yangi yo‘nalish bo‘yicha birinchi reys 3-aprel kuni amalga oshiriladi. Aviakompaniya juma kunlari soat 23:40 da muntazam reyslarni amalga oshiradi. Yo‘lga atigi 2 soat 30 daqiqa ketadi.
Urganch Samara aeroportidan "Red Wings" yo‘nalishlar tarmog‘iga kiritilgan O‘zbekistonning uchinchi shahri bo‘ladi. Aviakompaniya 2023-yildan buyon Samaradan Toshkentga parvozlarni amalga oshirib kelmoqda. Buxoroga parvozlar esa Yekaterinburgning Kolsovo aeroportida amalga oshiriladi.
Tarixiy obidalari bilan mashhur Urganchga Rossiyaning SSJ-100 layneri parvoz qiladi. Samaraliklar O‘zbekistondagi YuNESKO Butunjahon merosi ro‘yxatiga kiritilgan yetti obyektdan biri — qadimiy shahar va ochiq osmon ostidagi muzey Xivani ko‘rish imkoniga ega bo‘ladi.
"Red Wings" Rossiyaning eng yirik o‘nta aviakompaniyasi qatoriga kiradi va muntazam va charter yo‘lovchi, biznes va yuk tashishlarga ixtisoslashgan. "Red Wings" yo‘nalish tarmog‘i 100 tadan ortiq Rossiya va xalqaro yo‘nalishlarni o‘z ichiga oladi. Flotning asosini Rossiyaning SSJ-100 samolyotlari tashkil etadi. Bugungi kunda aviakompaniya ushbu turdagi 22 ta samolyotdan foydalanadi.