Uitkoffning bayonotlari bizga juda xalaqit qilmoqda — Zelenskiy
© AP Photo / Efrem LukatskyPrezident Ukraini Vladimir Zelenskiy vo vremya press-konferensii v Kiyeve 4-noyabrya 2023 goda.
© AP Photo / Efrem Lukatsky
Zelenskiyning aytishicha, Uitkoffning bayonotlari Kiyevga xalaqit qilmoqda.
TOShKENT, 27 mar — Sputnik. Vladimir Zelenskiy Kiyevga AQSh prezidentining maxsus vakili Stiven Uitkoffning bayonotlari xalaqit qilayotganini aytdi. Bu haqda RIA Novosti "France 2" telekanaliga tayanib, xabar berdi.
Zelenskiyning fikricha, “Uitkoff haqiqatan ham Kreml bayonotlarida tez-tez iqtibos keltiradi”.
“Menimcha, bu bizni tinchlikka yaqinlashtirmaydi. Va men ishonamanki, bu, afsuski, Amerikaning Rossiya Federatsiyasiga bosimini zaiflashtiradi. Ushbu ma’lumot maydonini faqat o‘z harakatlarimiz orqali tuzatishimiz mumkin. Biz buni qilishga harakat qilmoqdamiz. Men prezident (AQSh Donald - tahr.) Tramp bilan bir necha bor gaplashganman, va biz razvedka darajasida real, haqiqiy ma’lumot almashishimiz uchun juda ko‘p harakat qilamiz, chunki Uitkoffning bayonotlari bizga juda xalaqit qilmoqda, chunki biz (Rossiya prezidenti Vladimir - tahr.) Putin bilan kurashapmiz va biz uning yordamchilari ko‘p bo‘lishini xohlamaymiz”, — dedi u.
Avvalroq Uitkoff ularning uchrashuvi chog‘ida Rossiya prezidenti haqida ijobiy taassurot qoldirganini tan olgan va Putin Amerika vakilini qabul qilib, “iltifot” ko‘rsatganini qo‘shimcha qilgandi.