https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/03/1a/48586030_0:0:1280:720_1920x0_80_0_0_de3c14d1ce997cd6ae448d7a5ad99b92.png.webp
Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2025-yilning yanvar-fevral oylarida jami 1,3 mln nafar chet el fuqarolari turistik maqsadlarda O‘zbekistonga tashrif buyurgan.Bu ko‘rsatkich o‘tgan yilning mos davri bilan solishtirilganda 361,2 ming nafarga yoki 37,1 % ga oshgan.O‘zbekistonga eng ko‘p qaysi davlatlardan sayyohlar kelgani bilan Sputnik O‘zbekiston infografikasida tanishing.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/03/1a/48586030_160:0:1120:720_1920x0_80_0_0_3670fed1f81dce8b2408eff232e93f93.png.webpSputnik O‘zbekiston
o‘zbekiston sayyohlar
Eng ko‘p Qirg‘izistondan sayyohlar kelgan - 422 591 nafar.
Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2025-yilning yanvar-fevral oylarida jami 1,3 mln nafar chet el fuqarolari turistik maqsadlarda O‘zbekistonga tashrif buyurgan.
Bu ko‘rsatkich o‘tgan yilning mos davri bilan solishtirilganda 361,2 ming nafarga yoki 37,1 % ga oshgan.
O‘zbekistonga eng ko‘p qaysi davlatlardan sayyohlar kelgani bilan
Sputnik O‘zbekiston infografikasida tanishing.