Toshkent viloyatida tog‘ chang‘isi va snoubord bo‘yicha VI musobaqa bo‘lib o‘tdi
© Elina BeknazarovaToshkent viloyatida tog‘ chang‘isi va snoubord bo‘yicha havaskorlar o‘rtasida VI musobaqa bo‘lib o‘tdi
Toshkent viloyatida tog‘ chang‘isi va snoubord bo‘yicha havaskorlar o‘rtasida VI musobaqa bo‘lib o‘tdi - Sputnik O‘zbekiston, 1920, 23.02.2025
TOShKENT, 23 fev — Sputnik. Toshkent viloyatida tog‘ chang‘isi va snoubord bo‘yicha havaskorlar o‘rtasida VI musobaqa bo‘lib o‘tdi, deya xabar berdi Sputnik O‘zbekiston muxbiri.
Musobaialarda 250 dan ortiq rayderlar va qishki sport ixlosmandlari ishtirok etishdi.
© Elina BeknazarovaTurnir ishtirokchisi Mixail Golovanov.
Uchastnik turnira Mixail Golovanov - Sputnik O‘zbekiston, 1920, 23.02.2025
Turnir ishtirokchisi Mixail Golovanov.
“Men 1962-yildan beri chang‘i sporti bilan shug‘ullanaman va bu mening snouborddagi 28-mavsumim. Bu yerda adrenalin va alohida birodarlik muhiti, juda yaxshi jamoa mavjud. Avvaliga odamlar o‘zlari uchishadi, keyin oilalarini jalb qilishadi. Hammaga sinab ko‘rishni tavsiya qilaman”, — deydi turnir ishtirokchisi Mixail Golovanov.
V Tashkentskoy oblasti proxodat VI lyubitelskie sorevnovaniya po gornim lijam i snoubordu - Sputnik O‘zbekiston, 1920, 23.02.2025
Toshkent viloyatida tog‘ chang‘isi va snoubord bo‘yicha havaskorlar o‘rtasida VI musobaqa bo‘lib o‘tdi
Musobaqa uch yosh toifasida o‘tkaziladi: 15–25, 26–45 va 46 yosh va undan katta. Marshrutning umumiy uzunligi 625 metrni tashkil qiladi.
© Elina BeknazarovaTurnir ishtirokchisi Saidazim Rizayev.
Uchastnik turnira Saidazim Rizayev. - Sputnik O‘zbekiston, 1920, 23.02.2025
Turnir ishtirokchisi Saidazim Rizayev.
"Seshanba kuni turkiy mamlakatlar turnirida ikkinchi o‘rinni egalladim, bugun esa birinchi o‘rinni egalladim – bu men uchun katta sharaf”, — dedi Saidazim Rizayev.
G‘oliblarga medal va esdalik sovg‘alari topshirildi. Taqdirlash marosimidan so‘ng musobaqa ishtirokchilari uchun ko‘ngilochar dastur bilan an’anaviy Apres Ski-kechasi o‘tkazildi.