Prezident Uzbekistana prinyal uchastie v neformalnom sammite SNG
- Sputnik O‘zbekiston, 1920, 23.02.2025
Unda MDH bosh kotibi Sergey Lebedev ishtirok etadi.
TOShKENT, 23 fev — Sputnik. Minskda 25-fevral kuni Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi (MDH) Doimiy vakillari kengashining navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tadi, deb xabar bermoqda MDH Ijroiya qo‘mitasi matbuot xizmati.
“2025 yil 25-fevral kuni Minsk shahridagi MDH Ijroiya qo‘mitasida (Kirov ko‘chasi, 17, majlislar zali) Hamdo‘stlikka a’zo davlatlarning Hamdo‘stlikning nizom va boshqa organlari huzuridagi Doimiy vakolatli vakillari kengashining navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tadi”, — deyiladi xabarda.
Doimiy vakillar 2020-2024-yillarda Fundamental fanlardagi hamkorlik bo‘yicha kengash faoliyati yakunlarini, Davlat rahbarlari kengashi, Hukumat rahbarlari kengashi, Tashqi ishlar vazirlari kengashi va MDH Iqtisodiy kengashi majlislarida delegatsiyalar rahbarlari tomonidan bildirilgan tashabbuslarni amalga oshirish bo‘yicha “Yo‘l xaritasi”ni amalga oshirish masalalarini muhokama qilishadi.
Bundan tashqari, yig‘ilish ishtirokchilari MDH Hukumat rahbarlari kengashining navbatdagi majlisi kun tartibi loyihasi bo‘yicha takliflarni ko‘rib chiqishni rejalashtirmoqda.
Eslatib o‘tamiz, 22-yanvar kuni Minskda MDH Doimiy vakillar kengashining 2025-yildagi birinchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tgan.