“Zemledelie” — bu Rossiyaning masofadan turib minalashtirish mashinasi.
TOShKENT, 21 fev — Sputnik. “Zemledelie” bugungi kunda u maxsus operatsiya hududida samarali faoliyat olib bormoqda.
“Zemledelie” (tarjimasi - dehqonchilik) — 5-15 km masofadan turib, dushman hududini tanklar, zirhli mashinalar hamda piyoda askarlarga qarshi minalar bilan minalashtirishi mumkin. Bu zamonaviy minalar bo‘lib, magnitli va seysmik portlatgichlar bilan jihozlanadi. Bu minalarga yaqinlashish va zararsizlantirishning imkoni yo‘q. Ular oldindan belgilangan vaqtda o‘zini o‘zi yo‘q qiladi", - deb tushuntirib berdi jangovar mashina komandiri.
Rossiya mudofaa vazirligi xabariga ko‘ra, o‘tgan haftada Ukraina Qurolli kuchlari yo‘qotishlari 9,2 ming kishini tashkil qilgan.
15-21 fevral oralig‘ida Sverdlikovo, Figolevka, Yampolovka, Berezovka, Nadejdinka, Novoselka, Novoocheretovatoe aholi punktlar ozod qilingan.
Hafta davomida Ukrainaning ikkita MiG-29 samolyoti, ikkita JDAM boshqariluvchi aviabombasi va 36ta HIMARS snaradlari urib tushirilgan.