https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e5/08/05/19964007_0:0:2731:1537_1920x0_80_0_0_aeb4a363a2f9af460ba42941f668802b.jpg.webp
TOShKENT, 12 fev — Sputnik. O‘zbekiston va Rossiya birgalikda kino ishlab chiqarish sohasida hamkorlik qiladi. Bu haqda prezidentning “Xalqaro shartnomani tasdiqlash to‘g‘risida”gi qarori qabul qilindi. Qarorga ko‘ra, O‘zbekiston va Rossiya hukumatlari o‘rtasida birgalikda kino ishlab chiqarish sohasidagi hamkorlik to‘g‘risidagi shartnoma tasdiqlandi. Shartnoma 2024-yil 27-may kuni Toshkent shahrida imzolangan. Madaniyat vazirligi ushbu xalqaro shartnomani amalga oshirish uchun mas’ul bo‘lgan vakolatli organ etib belgilandi. Vazirlar Mahkamasi hamda tegishli vazirlik va idoralarning rahbarlari ushbu xalqaro shartnoma kuchga kirganidan keyin uning qoidalari amalga oshirilishi ustidan belgilangan tartibda nazoratni ta’minlaydi.
https://oz.sputniknews.uz/20250122/mdh-hamdostlik-xalqaro-kinofestival-47645994.html
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e5/08/05/19964007_0:0:2731:2048_1920x0_80_0_0_a9580ce5688416457e308f9db0d139a4.jpg.webpSputnik O‘zbekiston
o‘zbekiston rossiya kino ishlab chiqarish “xalqaro shartnomani tasdiqlash to‘g‘risida”gi qaror
O‘zbekiston va Rossiya hukumatlari o‘rtasida birgalikda kino ishlab chiqarish sohasidagi hamkorlik to‘g‘risidagi shartnoma tasdiqlandi.
TOShKENT, 12 fev — Sputnik. O‘zbekiston va Rossiya birgalikda kino ishlab chiqarish sohasida hamkorlik qiladi. Bu haqda prezidentning “Xalqaro shartnomani tasdiqlash to‘g‘risida”gi qarori
qabul qilindi. Qarorga ko‘ra, O‘zbekiston va Rossiya hukumatlari o‘rtasida birgalikda kino ishlab chiqarish sohasidagi hamkorlik to‘g‘risidagi shartnoma tasdiqlandi.
Shartnoma 2024-yil 27-may kuni Toshkent shahrida imzolangan.
Madaniyat vazirligi ushbu xalqaro shartnomani amalga oshirish uchun mas’ul bo‘lgan vakolatli organ etib belgilandi.
Vazirlar Mahkamasi hamda tegishli vazirlik va idoralarning rahbarlari ushbu xalqaro shartnoma kuchga kirganidan keyin uning qoidalari amalga oshirilishi ustidan belgilangan tartibda nazoratni ta’minlaydi.