© Digital.uzGU "Kiberuniversitet" naznachen rektorom
GU Kiberuniversitet naznachen rektorom - Sputnik O‘zbekiston, 1920, 10.02.2025
Shuxrat Kayumov “Cyber university” davlat universiteti rektori bo‘ldi.
TOShKENT, 10 fev — Sputnik. O‘zbekistonda tashkil etilgan “Cyber university” davlat universitetiga rektor tayinlandi, deya xabar berdi Raqamli texnologiyalar vazirligi matbuot xizmati.
“O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi qarori bilan Shuhrat Shukurovich Qayumov “Cyber university” davlat universiteti rektori etib tayinlandi”, — deyiladi xabarda.
Qayumov Toshkent davlat texnika universiteti, Toshkent davlat iqtisodiyot universitetlarini tamomlagan. Shuningdek, Germaniya va Yaponiyaning yetakchi oliygohlarida o‘qigan.
Eslatib o‘tamiz, shu yilning yanvar oyida “Cyber university” davlat universitetini tashkil etish bo‘yicha prezident qarori qabul qilingan edi. Universitetda o‘quv jarayoni 2025-yil sentabr oyida boshlanadi. Universitet to‘liq akademik, moliyaviy va tashkiliy-boshqaruv jihatdan mustaqil bo‘lgan davlat oliy ta’lim muassasasi hisoblanadi va bitiruvchilarga davlat namunasidagi diplom beriladi.