Malayziya bilan hamkorlikda yangi “Umra plyus” yo‘nalishlari ishlab chiqiladi
10:36 07.02.2025 (yangilandi: 12:44 07.02.2025)
© UzbektourismSovmestno s malaziyskimi turkompaniyami budut razrabotani novie marshruti "Umra plyus"
© Uzbektourism
Malayziya aholisi uchun “Umra plyus” paketlarini tashkil etish va amalga oshirish, shuningdek, transchegaraviy yo‘nalishlarni joriy etish va muvaffaqiyatli tajribalar bo‘yicha fikr almashildi.
TOShKENT, 7 fev — Sputnik. O‘zbekiston Malayziya sayyohlik kompaniyalari bilan hamkorlikda yangi “Umra plyus” yo‘nalishlarini ishlab chiqadi. Bu haqda Turizm qo‘mitasi matbuot xizmati xabar berdi.
Sovmestno s malaziyskimi turkompaniyami budut razrabotani novie marshruti "Umra plyus"
Qo‘mita raisi Umid Shadiyev O‘zbekistonning Kuala-Lumpurdagi elchixonasida Malayziya turizm assotsiatsiyalari, xususan Islom turizm markazi, Malayziyadagi Bumiputera turoperatorlari assotsiatsiyasi, Umra va Haj sayohatlari bo‘yicha mamlakatning yetakchi turkompaniyalari vakillari ishtirokida tashkil etilgan davra suhbatida ishtirok etdi.
Uchrashuvda O‘zbekistonda ziyorat turizmini rivojlantirishga alohida e’tibor qaratgan holda o‘zaro sayyohlar oqimini ko‘paytirish masalalari muhokama qilindi. Muloqotlar doirasida Malayziya aholisi uchun “Umra plyus” paketlarini tashkil etish va amalga oshirish, shuningdek, transchegaraviy yo‘nalishlarni joriy etish va muvaffaqiyatli tajribalar bo‘yicha fikr almashildi.
Davra suhbati yakunida Malayziya turistik sektori va ommaviy axborot vositalari vakillari uchun O‘zbekistonga info-turlar tashkil etish, shuningdek, Malayziya tomoni ishtirokida yangi turizm dasturlari va “Umra plyus” yo‘nalishlarini ishlab chiqish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.