https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e7/08/1f/38440582_0:159:3075:1889_1920x0_80_0_0_864e49dd04e52cb42597e295634f0572.jpg.webp
TOShKENT, 8 yanv — Sputnik. O‘zbekistonlik maktab o‘quvchilari "Arktika kelajagi" olimpiadasida ishtirok etishlari mumkin.Olimpiada bilim almashish uchun noyob platforma, shuningdek, maktab fanlari bo‘yicha o‘z kuchingizni sinab ko‘rish, kirish imtihonlariga tayyorgarlik ko‘rish va Shimoliy (Arktika) Federal Universitetiga (ShAFU) kirishda qo‘shimcha ball olish imkoniyatidir.Unda 14 yoshdan oshgan chet el fuqarolari qatnashishi mumkin. Topshiriqlar rus tilida bajariladi.Olimpiada 9 ta fan bo‘yicha onlayn o‘tkaziladi:Yakuniy bosqich g‘oliblari va ikkinchi o‘rin egalari diplomlar bilan taqdirlanishadi. Saralash bosqichi ishtirokchilariga sertifikatlar topshiriladi. 2025-yilda ShAFUga bakalavriat yoki mutaxassislik yo‘nalishiga o‘qishga kirgan barcha maktab o‘quvchilari qo‘shimcha ball oladi.Ro‘yxatdan o‘tish jarayoni 2025-yil 18-yanvargacha davom etadi.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e7/08/1f/38440582_173:0:2902:2047_1920x0_80_0_0_9f53061924487f302787a4c6391335a6.jpg.webpSputnik O‘zbekiston
jamiyat, o‘zbekiston, rossiya, olimpiada , rus tili, maktab, o‘quvchilar
17:40 08.01.2025 (yangilandi: 10:27 09.01.2025) Unda 14 yoshdan oshgan chet el fuqarolari qatnashishi mumkin. Topshiriqlar rus tilida bajariladi.
TOShKENT, 8 yanv — Sputnik. O‘zbekistonlik maktab o‘quvchilari "Arktika kelajagi" olimpiadasida ishtirok etishlari mumkin.
Olimpiada bilim almashish uchun noyob platforma, shuningdek, maktab fanlari bo‘yicha o‘z kuchingizni sinab ko‘rish, kirish imtihonlariga tayyorgarlik ko‘rish va Shimoliy (Arktika) Federal Universitetiga (ShAFU) kirishda qo‘shimcha ball olish imkoniyatidir.
Unda 14 yoshdan oshgan chet el fuqarolari qatnashishi mumkin. Topshiriqlar rus tilida bajariladi.
Olimpiada 9 ta fan bo‘yicha onlayn o‘tkaziladi:
rus tili chet tili sifatida;
Yakuniy bosqich g‘oliblari va ikkinchi o‘rin egalari diplomlar bilan taqdirlanishadi. Saralash bosqichi ishtirokchilariga sertifikatlar topshiriladi. 2025-yilda ShAFUga bakalavriat yoki mutaxassislik yo‘nalishiga o‘qishga kirgan barcha maktab o‘quvchilari qo‘shimcha ball oladi.
Ro‘yxatdan o‘tish jarayoni 2025-yil 18-yanvargacha
davom etadi.