https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e5/06/09/19170018_0:837:2048:1989_1920x0_80_0_0_dc104eb3ec1c33711904b918a7804d4c.jpg.webp
TOShKENT, 22 avg — Sputnik. O‘zbekiston Respublikasi qonuni bilan intellektual mulk sohasida ayrim qonunchilik hujjatlariga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritildi.Qonunga ko‘ra, tovar belgisini ro‘yxatdan o‘tkazish uchun talabnoma berilganidan so‘ng Intellektual mulk agentligi talabnoma haqidagi ma’lumotlarni veb-saytiga 1 ish kunida joylashtiradi.Ushbu e’lon asosida manfaatdor shaxslar Agentlikka talabnoma nohalol topshirilgan ariza haqida e’tiroz bildirishi mumkin.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e5/06/09/19170018_57:827:1602:1986_1920x0_80_0_0_812262c0961e4b3882eaec24d105e30c.jpg.webpSputnik O‘zbekiston
jamiyat, yangi qonun, mualliflik huquqi
Mualliflik huquqi muallifning vafotidan keyin 70-yil davomida amal qilishi belgilandi.
TOShKENT, 22 avg — Sputnik. O‘zbekiston Respublikasi
qonuni bilan intellektual mulk sohasida ayrim qonunchilik hujjatlariga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritildi.
Kiritilgan o‘zgartirishlarga ko‘ra, mualliflik huquqi muallifning vafotidan keyin 70-yil davomida amal qilishi belgilandi (ilgari ushbu muddat 50-yil edi).
Qonunga ko‘ra, tovar belgisini ro‘yxatdan o‘tkazish uchun talabnoma berilganidan so‘ng Intellektual mulk agentligi talabnoma haqidagi ma’lumotlarni veb-saytiga 1 ish kunida joylashtiradi.
Ushbu e’lon asosida manfaatdor shaxslar Agentlikka talabnoma nohalol topshirilgan ariza haqida e’tiroz bildirishi mumkin.