https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/652/39/6523982_0:0:1200:675_1920x0_80_0_0_91bbae1329fd3f13e9350ea0bcc5ad7d.jpg.webp
TOShKENT, 30 mar — Sputnik. O‘zbekiston Qurolli Kuchlar bosh shtabi boshlig‘i Shuhrat Xolmuhammedov Rossiya harbiy sohada O‘zbekistonning asosiy ittifoqdoshi ekanini ma’lum qildi.U shtablar muntazam o‘tkazayotgan muzokaralar harbiy va harbiy-texnik hamkorlik holatini tahlil qilish, o‘zaro hamkorlikning eng istiqbolli yo‘nalishlarini belgilashga imkon berishini ta’kidladi.“Harbiy sohadagi hamkorligimiz mintaqa barqarorligini ta’minlashning asosiy omilidir. Biz uni keyin ham rivojlantirish niyatidamiz”, - dedi Valeriy Gerasimov.Gerasimov Rossiya Mudofaa vazirligi O‘zbekistonni Rossiyaning Markaziy Osiyo mintaqasidagi strategik hamkori sifatida bilishini qayd etgan.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/652/39/6523982_152:0:1052:675_1920x0_80_0_0_2a9e4d9786360934ec26d135fbf70466.jpg.webpSputnik O‘zbekiston
siyosat, o‘zbekiston, mudofaa vazirligi, harbiy hamkorlik
O‘zbekiston Qurolli Kuchlar bosh shtabi boshlig‘i Shuhrat Xolmuhammedov va uning rossiyalik hamkasbi Valeriy Gerasimov Moskvada muzokaralar o‘tkazdi.
TOShKENT, 30 mar — Sputnik. O‘zbekiston Qurolli Kuchlar bosh shtabi boshlig‘i Shuhrat Xolmuhammedov Rossiya harbiy sohada O‘zbekistonning asosiy ittifoqdoshi ekanini ma’lum qildi.
“Rossiya harbiy sohada bizning eng muhim va asosiy hamkorimizdir”, - dedi Xolmuhammedov Moskvada bo‘lib o‘tgan rossiyalik hamkasbi Valeriy Gerasimov bilan muzokaralarda. Uning so‘zlaridan
RIA Novosti iqtibos keltirgan.
U shtablar muntazam o‘tkazayotgan muzokaralar harbiy va harbiy-texnik hamkorlik holatini tahlil qilish, o‘zaro hamkorlikning eng istiqbolli yo‘nalishlarini belgilashga imkon berishini ta’kidladi.
“Harbiy sohadagi hamkorligimiz mintaqa barqarorligini ta’minlashning asosiy omilidir. Biz uni keyin ham rivojlantirish niyatidamiz”, - dedi Valeriy Gerasimov.
Gerasimov Rossiya Mudofaa vazirligi O‘zbekistonni Rossiyaning Markaziy Osiyo mintaqasidagi strategik hamkori sifatida bilishini qayd etgan.