Kiyevning "Borispol" aeroporti, Iron elchixona binosi oldida aviahalokat oqibatida qurbon bo‘lganlar xotirasi yon olindi.
Kuni kecha Tehron aeroportidan osmonga ko‘tarilgan "Ukraina xalqaro avialiniyalari" kompaniyasining Boeing-737 yo‘lovchi samolyoti bir necha daqiqadan so‘ng halokatga uchradi. Samolyotda bo‘lgan 170 nafar yo‘lovchi hamda 9 nafar ekipaj a’zolari halok bo‘ldi. Yo‘lovchilarning aksariyati Eron fuqarolari bo‘lishgan – 140 kishi. Shuningdek, ular orasida Ukraina, Kanada, Germaniya, Buyuk Britaniya, Shvetsiya hamda Afg‘oniston fuqarolari ham bo‘lishgan.
© Sputnik / Stringer / Mediabankka o‘tishUkraina prezidenti Vladimir Zelenskiy 9-yanvarni mamlakatda Tehronda samolyot qulashi oqibatida halok bo‘lganlarning xotirasi uchun motam kuni deb e’lon qildi.
Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy 9-yanvarni mamlakatda Tehronda samolyot qulashi oqibatida halok bo‘lganlarning xotirasi uchun motam kuni deb e’lon qildi.
© Sputnik / Stringer / Mediabankka o‘tishSamolyotda bo‘lgan 170 nafar yo‘lovchi hamda 9 nafar ekipaj a’zolari halok bo‘ldi.
Samolyotda bo‘lgan 170 nafar yo‘lovchi hamda 9 nafar ekipaj a’zolari halok bo‘ldi.
© Sputnik / Stringer / Mediabankka o‘tishKiyevning "Borispol" aeroporti, Iron elchixona binosi oldida aviahalokat oqibatida qurbon bo‘lganlar xotirasi yon olindi.
© AFP 2023 / SERGEI SUPINSKYDavlat organlari binolarida bayroqlar tushirilib, ko‘ngilochar tadbirlar bekor qilindi.