https://oz.sputniknews.uz/20180817/zbekiston-va-Tozhikiston-munosabatlari-9135143.html
O‘zbekiston va Tojikiston munosabatlari
Oxirgi 25-yil davomida O‘zbekiston va Tojikiston munosabatlari qanday rivojlangani haqida ushbu infografikamizni tomosha qiling. 17.08.2018, Sputnik O‘zbekiston
2018-08-17T14:09+0500
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/913/50/9135071_0:250:998:814_1920x0_80_0_0_2ba755ec86229ac5f12a6696d5a1e453.png.webp
2018
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/913/50/9135071_0:218:998:846_1920x0_80_0_0_b73166c4998e4d170154819f52ac0104.png.webpSputnik O‘zbekiston
multimedia, emomali rahmonning o‘zbekistonga rasmiy tashrifi
Oxirgi 25-yil davomida O‘zbekiston va Tojikiston munosabatlari qanday rivojlangani haqida ushbu infografikamizni tomosha qiling.
O‘zbekiston va Tojikiston munosabatlarida 2018-yil juda muvaffaqiyatli yil bo‘lmoqda. Ikki mamlakat orasida savdo-sotiq, madaniy va siyosiy munosabatlar izchil rivojlanib bormoqda. 2020-yilga kelib O‘zbekiston va Tojikiston orasida savdo-sotiq hajmi 500 mln dollarga yetishi kutilmoqda.