nogironligi bo‘lgan shaxslar
TOShKENT, 18 fev — Sputnik. Muborak Ramazon oyida ehtiyojmand aholini davlat tomonidan ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash choralari belgilandi. Bu haqda tegishli prezident qarori qabul qilindi.Qarorga muvofiq, ijtimoiy reyestrdagi oilalarning 6 ming nafar bemor a’zosining davolanishi va jarrohlik amaliyoti bilan bog‘liq xarajatlar qoplab beriladi.Shuningdek, quyidagi toifadagi shaxslarga 1 million so‘m miqdorida bir martalik moddiy yordam ajratiladi:Ijtimoiy reyestrning “kambag‘al oila” toifasidagi hamda “mahalla yettiligi” tomonidan shakllantirilgan qo‘shimcha ro‘yxatga kiritilgan ehtiyojmand oilalarga 500 ming so‘mdan yordam ko‘rsatiladi.Mablag‘lar 1-martga qadar oilalarning ijtimoiy karta yoki bank plastik kartalariga o‘tkazib beriladi.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07ea/02/12/55779042_164:0:909:559_1920x0_80_0_0_1461f300410467694abb5c5e431b4ecd.jpgSputnik O‘zbekiston
ramazon, moddiy yordam, prezident qarori, ijtimoiy reyestr, kambag‘al oila, yolg‘iz keksa, nogironligi bo‘lgan shaxs, yetim bolalar, 1 million so‘m, 500 ming so‘m, o‘zbekiston
10:31 18.02.2026 (yangilandi: 10:49 18.02.2026) Yordam Ijtimoiy reyestrdagi oilalarga, o‘zgalar parvarishiga muhtoj yolg‘iz keksalar va nogironligi bo‘lgan shaxslar reyestridagilarga hamda yetim bolalar yashayotgan oilalarga ajratiladi.
TOShKENT, 18 fev — Sputnik. Muborak Ramazon oyida ehtiyojmand aholini davlat tomonidan ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash choralari belgilandi. Bu haqda tegishli prezident qarori