TOShKENT, 24 mar — Sputnik. Donesk Xalq Respublikasi (DXR) Ukraina qo‘shinlari tomonidan provokatsiyalarga barham berilishi yuzasidan hech qanday xomxayolga berilmaydi. Bu haqda DXR rahbari Denis Pushilin "Rossiya 24" telekanaliga bergan intervyusida ma’lum qildi.
Dushanba kuni Saudiya Arabistonining Ar-Riyod shahrida Rossiya va AQSh ekspertlari o‘rtasida Ukraina bo‘yicha maslahatlashuvlar bo‘lib o‘tadi.
“Albatta, biz muzokaralar jarayoni doirasida sodir bo‘layotgan barcha narsalarni kuzatib boramiz. Ammo Ukraina qurolli tuzilmalari tomonidan provokatsiyalar va harakatlar tezda tugatilishi borasida qandaydir xomxayol mavjud emas – hozircha biz bunga ishonmaymiz. Va, albatta, biz e’tiborimizni Donesk Xalq Respublikasi hududini ozod qilish bilan shug‘ullanayotgan bo‘linmalarimizga qaratamiz”, — dedi Pushilin.
Uning aniqlik kiritishicha, ayni paytda mintaqa hokimiyatining e’tibori ozod qilingan hududlardagi tinch aholini barcha zarur narsalar bilan ta’minlash bo‘yicha barcha zarur ishlarni tashkil etishga qaratilgan.