Toshkent viloyatida tog‘ chang‘isi va snoubord bo‘yicha VI musobaqa bo‘lib o‘tdi
Toshkent viloyatida tog‘ chang‘isi va snoubord bo‘yicha havaskorlar o‘rtasida VI musobaqa bo‘lib o‘tdi
TOShKENT, 23 fev — Sputnik. Toshkent viloyatida tog‘ chang‘isi va snoubord bo‘yicha havaskorlar o‘rtasida VI musobaqa bo‘lib o‘tdi, deya xabar berdi Sputnik O‘zbekiston muxbiri.
Musobaialarda 250 dan ortiq rayderlar va qishki sport ixlosmandlari ishtirok etishdi.
Uchastnik turnira Mixail Golovanov
Turnir ishtirokchisi Mixail Golovanov.
“Men 1962-yildan beri chang‘i sporti bilan shug‘ullanaman va bu mening snouborddagi 28-mavsumim. Bu yerda adrenalin va alohida birodarlik muhiti, juda yaxshi jamoa mavjud. Avvaliga odamlar o‘zlari uchishadi, keyin oilalarini jalb qilishadi. Hammaga sinab ko‘rishni tavsiya qilaman”, — deydi turnir ishtirokchisi Mixail Golovanov.
Musobaqa uch yosh toifasida o‘tkaziladi: 15–25, 26–45 va 46 yosh va undan katta. Marshrutning umumiy uzunligi 625 metrni tashkil qiladi.
Turnir ishtirokchisi Saidazim Rizayev.
"Seshanba kuni turkiy mamlakatlar turnirida ikkinchi o‘rinni egalladim, bugun esa birinchi o‘rinni egalladim – bu men uchun katta sharaf”, — dedi Saidazim Rizayev.
G‘oliblarga medal va esdalik sovg‘alari topshirildi. Taqdirlash marosimidan so‘ng musobaqa ishtirokchilari uchun ko‘ngilochar dastur bilan an’anaviy Apres Ski-kechasi o‘tkazildi.