iqtisodiyot va moliya vazirligi
“tashabbusli budjet” loyihasi
TOShKENT, 22 fev — Sputnik. “Tashabbusli budjet”ning 2026-yilgi birinchi mavsumida loyihalarni kiritish bosqichi doirasida 21 049 ta tashabbus kelib tushdi. Bu haqda Iqtisodiyot va moliya vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.Mazkur jarayon 1-fevraldan 20-fevralga qadar davom etdi. Shu davr mobaynida 8 103 ta mahallaga taalluqli loyihalar taqdim etildi. Loyihalarni moliyalashtirish uchun 2 188,2 mlrd so‘m ajratilgan. Shuningdek, 645 ta sheriklik loyihasi taqdim etildi.21 fevraldan 7-martga qadar loyihalarni saralash bosqichi o‘tkaziladi.Viloyatlar kesimida tashabbuslar soni:Sohalar kesimida:
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e8/08/0f/45205942_171:0:2902:2048_1920x0_80_0_0_52b16bef8f589ce00df0c86519eae5cc.jpgSputnik O‘zbekiston
o‘zbekiston, tashabbusli budjet, 2026-yil, iqtisodiyot va moliya vazirligi, mahalla, loyiha, moliyalashtirish, viloyatlar, budjet tashabbusi
13:50 22.02.2026 (yangilandi: 14:04 22.02.2026) 1–20 fevral kunlari 8 103 ta mahallaga taalluqli 21 049 ta loyiha taqdim etildi. Eng ko‘p tashabbuslar Toshkent va Farg‘ona viloyatlaridan kelib tushdi.
TOShKENT, 22 fev — Sputnik. “Tashabbusli budjet”ning 2026-yilgi birinchi mavsumida loyihalarni kiritish bosqichi doirasida 21 049 ta tashabbus kelib tushdi. Bu haqda Iqtisodiyot va moliya vazirligi matbuot xizmati
Mazkur jarayon 1-fevraldan 20-fevralga qadar davom etdi. Shu davr mobaynida 8 103 ta mahallaga taalluqli loyihalar taqdim etildi. Loyihalarni moliyalashtirish uchun 2 188,2 mlrd so‘m ajratilgan. Shuningdek, 645 ta sheriklik loyihasi taqdim etildi.
21 fevraldan 7-martga qadar loyihalarni saralash bosqichi o‘tkaziladi.
Viloyatlar kesimida tashabbuslar soni: