TOShKENT, 20 fev – Sputnik. Ukraina armiyasi maxsus harbiy operatsiya o‘tkazilishi davomida 1,5 milliondan ziyod kishisini yo‘qotdi. Bu haqda Rossiya Bosh shtabi Tezkor bosh boshqarmasi boshlig‘i – Bosh shtab boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari general-polkovnik Sergey Rudskoy ma’lum qildi.Rudskoyning qo‘shimcha qilishicha, 2025-yilda Ukraina Qurolli kuchlari (UQK) 520 mingdan ziyod askarini yo‘qotgan. Shuningdek, dushman 12 mingtadan ziyod uskunasi va minomoti va 6,7 mingtaga yaqin tank va zirhlangan mashinasidan ayrilgan.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07ea/02/0a/55579972_75:0:1275:900_1920x0_80_0_0_2d401fea04496a2cd8efaee0b24f7927.pngSputnik O‘zbekiston
ukraina maxsus harbiy operatsiya yo‘qotishlar ma’lumot uqk urush
Rudskoyning qo‘shimcha qilishicha, 2025-yilning o‘zida Ukraina Qurolli kuchlari 520 mingdan ziyod askarini yo‘qotgan.
TOShKENT, 20 fev – Sputnik. Ukraina armiyasi maxsus harbiy operatsiya o‘tkazilishi davomida 1,5 milliondan ziyod kishisini yo‘qotdi. Bu haqda Rossiya Bosh shtabi Tezkor bosh boshqarmasi boshlig‘i – Bosh shtab boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari general-polkovnik Sergey Rudskoy ma’lum qildi.
“Maxsus harbiy operatsiya boshlangandan buyon Ukraina qo‘shinlari yo‘qotishlari 1,5 million kishidan oshdi”, - dedi u “Krasnaya zvezda” nashriga bergan
intervyusida.Rudskoyning qo‘shimcha qilishicha, 2025-yilda Ukraina Qurolli kuchlari (UQK) 520 mingdan ziyod askarini yo‘qotgan. Shuningdek, dushman 12 mingtadan ziyod uskunasi va minomoti va 6,7 mingtaga yaqin tank va zirhlangan mashinasidan ayrilgan.