TOShKENT, 18 mar — Sputnik. Rossiya Ukrainada mumkin bo‘lgan o‘t ochishni to‘xtatishga umidini yo‘qotgani yo‘q, biroq Ukraina Qurolli kuchlarining o‘z hududidagi hujumlarini ko‘rmoqda, dedi prezident yordamchisi Yuriy Ushakov “Kommersant” gazetasiga.
“Taklifdan (30 kunlik sulh uchun Vashingtondan. – Tahr.) bir hafta o‘tdi. Va biz nimani ko‘rmoqdamiz? Ukraina dronlarining Rossiya hududiga tarixdagi eng kuchli hujumi. Va keyin yana bir hujum. Ammo biz umidimizni yo‘qotmaymiz! Biz hamma narsaga ilinyapmiz! Lekin ular (Rossiya va AQSh prezidentlari Vladimir Putin va Donald Tramp. – Tahr.) bir-biri bilan gaplashishi kerak”, — dedi u.
Rossiya yetakchisining yordamchisi Oq uyning maxsus vakili Stiven Uitkoffning Moskvaga tashrifidan keyin siyosatchilar bir-birlariga qo‘ng‘iroq qilmaganini ta’kidladi.
“Yagona suhbat 12-fevral kuni bo‘lgan. Va “biz qo‘ng‘iroq qildik” deyishganda, boshqa narsa nazarda tutilyapti”, — deya qo‘shimcha qildi Ushakov.