“Kollejlar ligasi Rossiyadagi yetakchi ish beruvchi va soha yetakchilaridan biri “Gazprom neft”, korxonalar va texnologiya markazlari bilan hamkorlikda ta’lim muassasalariga ta’lim standartlarini yaxshilashga yordam beradi. Ekotizimimizdagi ilk xorijiy kollej neft va gaz sanoati uchun kadrlar tayyorlash sohasida xalqaro hamkorlikni rivojlantirishda muhim qadam bo‘ldi. Hamkorlik ta’lim dasturlari darajasini oshirish va rossiyalik va o‘zbek mutaxassislari o‘rtasida tajriba almashish imkonini beradi”, — dedi kompaniyaning korporativ universiteti rektori Ilya Dementyev.
“Ham yirik kompaniyalar, ham kichik tadbirkorlar ishchi kasblarini rivojlantirishga e’tibor qaratmoqdalar. "Kadrlar" federal loyihasi o‘rta maxsus ta’limni ommalashtirishga katta hissa qo‘shdi va bizning kompaniyamiz bu jarayonda faol ishtirok etmoqda. Biz yoshlarning ishchi mutaxassisliklariga bo‘lgan qiziqishini qaytarishga va ularni jozibador qilishga intilamiz. Tadbirkorlik subyektlari va o‘rta maxsus ta’lim muassasalari o‘rtasidagi muvaffaqiyatli hamkorlik bo‘lgan “Kollejlar ligasi” dasturi ushbu taraqqiyotga hissa qo‘shayotgan tashabbuslardan biri bo‘lib, uning doirasida bitiruvchilar kafolatlangan bandlik va qulay mehnat sharoitlariga ega bo‘lmoqda”, — dedi Anna Korolova.